Що необхідно врахувати при виборі сходів на другий поверх всередині будинку

Багато людей при виборі проекту для свого заміського котеджу звертають увагу на будівлі, виконані в два поверхи. Невід’ємним елементом інтер’єру такого заміського будинку стає сходи ведуть на другий поверх.

Сходи на другий поверх в інтер'єрі приватного будинку

Сходи на другий поверх

Проектування сходів в будинку повинно враховувати багато дані, як статево-віковою склад сім’ї власника будинку, так і характеристики інтер’єрних і конструктивних складових приміщень. Важливо знати, чи є в будинку маленькі діти.

Сходи на другий поверх в інтер’єрі приватного будинку

З урахуванням перерахованих вище ознак і проектують міжповерхові сходи: їх кріплення, присутність / відсутність поручнів, параметри ступенів і т.п. Основні види сходів: парадні, маршові, орні, гвинтові, горищні та інші.

Розглянемо більш детально кожен вид сходової конструкції:

1) парадна – проект розробляється в індивідуальному порядку, відповідно до параметрів певного приміщення;

2) маршова – являє собою одну або декілька майданчиків, з’єднаних сходовими прольотами. Найбільш поширений варіант – сходи, що складається з однієї проміжної площадки, так звана двухмаршевая сходи. Існує також і трехмаршевие варіант конструкції, що передбачає наявність у проекті двох майданчиків і трьох маршів: два з них однакової довжини, а проліт в середині, як правило, має меншу довжину;

Двухмаршевая сходи на другий поверх у будинку

Двухмаршевая сходи

3) орна – є справжньою окрасою внутрішнього простору приміщення, але вимагає наявності значної площі кімнати. Дана конструкція складається з однієї проміжної площадки; від неї вниз веде один нижній марш, а вгору – два верхніх маршу, розташованих ліворуч і праворуч від майданчика.

4) гвинтова – оптимальне рішення для обмеженого простору; сходи являє собою кріпильну основу, по колу якої монтується ряд висхідних ступенів. Зручне місце розташування таких конструкцій – вежі, кути кімнат, в товщі стіни. По тому, як закріплені ступені в конструкції, виділяють 3 групи гвинтових сходів.

Перший варіант: кожен ступінь вузьким краєм кріпиться до опори, а протилежним широким краєм впирається в стіну. Другий варіант конструкції має більш витончений зовнішній вигляд, що надає їй легкість: кріплення ступенів здійснюється тільки на центральний опорний стовп, тому сходи можна розташувати і далеко від стіни. Ступені гвинтових сходів з третьої групи, навпаки, кріпляться тільки на поверхню увігнутою стіни, тобто опорний стовп для них не потрібний;

5) горищний – являє собою особливу, складну конструкцію, яка при необхідності забирається в люк. Горищні сходи з’єднує два поверхи, але при цьому абсолютно не займають зайвого місця

Окремо зупинимося на такому вигляді сходів як сходи на бильцях. Вона являє собою сучасну, повітряну конструкцію. Сходинки не спираються ні на центральний стовп, ні на стіну – кожен ступінь з’єднана з попередньою за допомогою спеціальних кріпильних елементів із сталі, які і мають назву «больци». Дивлячись на таку конструкцію, створюється ілюзія невагомою сходи паряться в повітрі.

Дорогі друзі, якщо ви шукаєте професіоналів по знесенню будівель тоді вам треба звернути увагу на сайт: http://snoszdanii.ru/ по самій доступній ціні!

Матеріали для виготовлення міжповерхових сходів

Роблячи вибір на користь того чи іншого матеріалу для будівлі сходи, намагайтеся не порушити цілісність внутрішнього дизайну приміщення.

Сходи на другий поверх з благородних порід деревини прикрасить інтер’єр будь-якого приватного будинку, особливо конструкції з міцного і красивого дерева – дуба. Фігурні поручні і химерні балясини послужать елегантним доповненням.

Гвинтові металеві сходи в інтер'єрі власного будинку

Гвинтові сходи на другий поверх

Для виготовлення гвинтових сходів, як правило, використовується метал. У подальшому металеві елементи можна пофарбувати в будь-який колір. Додатковими елементами конструкції, що додають сходам легкість, можуть стати деталі зі скла і кераміки.

Незвичайними, але дуже ефектними матеріалами для сходів є натуральний камінь і скло, хоча вони і недешеві, але натомість ви отримуєте оригінально влаштований інтер’єр, яким можете по праву пишатися.

P.S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: Модульні сходи для будинку