Як пофарбувати стіни з гіпсокартону

Рідко які сучасні ремонтні роботи обходяться без застосування гіпсокартону. До найпривабливішим якостям цього матеріалу відносять його низьку вартість і високу якість. Це імпонує і новачкам в будівельній справі і висококваліфікованим професіоналам.

Фарбування стін з гіпсокартону

Фарбування стін з гіпсокартону

Використовують гіпсокартон при вирівнюванні стін, стелі, з нього не складе труднощів спорудити перегородку, арку, оформити багаторівневий стелю. Також гіпсокартону притаманні відмінні звукоізоляційні властивості і вогнестійкість. Його без особливих проблем можна пофарбувати.

Фарбування стін з гіпсокартону своїми руками

Насамперед, обов’язково, ретельно готуємо поверхню. Визначити стан швів необхідно в будь-якому випадку, причому, неважливо, будемо ми фарбувати стелю або стіни. При обшивці стін гіпсокартоном своїми руками на стиках між листами завжди залишаються зазори, які треба акуратно закрити, перш, ніж наносити фарбу, інакше особливої ​​краси поверхні ми не побачимо.

Скільки б шарів фарби не завдали, шви будуть помітні все одно. Ідеальною для нормального фарбування, поверхня обшита листами гіпсокартону, буде лише після закладення зазорів герметиком або шпаклівкою. Найкраще для цього підходить шпаклівка. Шпателем завдамо її на шов між листами, потім, на всю довжину шва укладаємо армуючу стрічку і наносимо ще шар шпаклівки.

Підготовлену таким чином поверхню, ретельно шліфуємо, грунтуем і лише потім переходимо безпосередньо до фарбування стіни з гіпсокартону.

Шпаклівка замаскує шви, але ймовірність того, що вони будуть помітні через фарбу, існує. Тому рекомендується пофарбувати спочатку невелику ділянку підготовленій поверхні, почекати до повного висихання фарби, щоб остаточно оцінити результат. Якщо прошпакльовані шов не проступає крізь фарбу, приступаємо безпосередньо до фарбування стіни з гіпсокартону.

Фарбування гіпсокартону виробляємо поетапно. Переважно нанести кілька тонких шарів, ніж фарбувати все за один раз.

Notice

Необхідно суворо дотримуватися час висихання кожного шару фарби.

Вибираючи фарбу, слід пам’ятати про деякі особливості покриттів. При фарбуванні глянсовою фарбою всі нерівності і тріщини на поверхні будуть помітні, а фарба з матовим відтінком відмінно замаскує існуючі дефекти. Для фарбування гіпскартона використовують спеціальний валик з довгим ворсом.

Notice

Поролоновий валик може залишити на фарбується сліди, тоді фарбування доведеться повторити.

Закінчивши забарвлення гіпсокартону, слід простежити, щоб у приміщенні не «гуляли» протяги. Треба закрити на час просушування двері в приміщення і тимчасово його не використовувати. Строго дотримуючись даних рекомендацій, за досить короткий термін можна благополучно пофарбувати гіпсокартон і милуватися плодами своєї «творчої» роботи.

P.S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: Фарбування гіпсокартону (відео від Remontplans.ru)