Майоліка – розкіш і краса керамічної плитки

Часто на керамічній плитці можна бачити малюнок виконаний фарбою. Найдешевший варіант техніки розмальовування плитки і тому самий популярний називається – майоліка.

Майоліка - розкіш і краса керамічної плитки

Майоліка

Прикладом таких малюнків є єгипетська, голландська, італійська майоліка і російський кахель. Класична майоліка характеризується контрастністю кольорів, чіткістю малюнків та холодної кольоровою гамою.

Італійська майоліка

Зародилося мистецтво майоліки в Єгипті. Завдяки високопорістій ​​покриттю, керамічна плитка мала чудове опір високих температур, характерним для цього краю. І так як плитка легко піддавалася фарбуванню, єгиптяни створювали красиві панно, на яких були зображені герої, фараони і боги.

Італійська майоліка у ванній кімнаті

Італійська майоліка

В XI столітті вона потрапила в Італію, де майстер з Флоренції Лука делла Роббіа (Luca della Robbia) ушляхетнив її білою глазур’ю світло-молочного кольору і поверхня плитки засяяла глянцевим світлом. Потім майстер став додавати в неї інші кольори, і вийшла різнобарвна глазур. Зараз майоліка в Італії випускається в основному в синьо-зелених і жовто-зелених зразках, так як пігменти даних квітів добре витримує високу температуру при випалюванні плитки.

Малюнок наносять на матову глазур і потім покривають прозорою глазур’ю. Італійську майолику доречно використовувати в дизайні класичного інтер’єру, вона створює фантастичну атмосферу розкоші і аристократизму.

Голландська і російська майоліка

Зразки голландської майоліки яскраво представлені в Петербурзі, в палаці Олександра Меньшикова. Вона виконана в білих і блакитних тонах з темно-синіми зображеннями квітів, млинів і всіляких ліній. А російські народні кахлі – це та ж голландська майоліка, в яку додані елементи російської розпису.

Знаменита на весь світ “Гжель”, російська фабрика порцеляни, використовує в технології виробництва напрацювання майстрів Голландії XVII століття. Тобто кахлі – це якраз російська майоліка.

Російські кахлі в інтер'єрі

Російські кахлі

У Росії та в інших країнах багато шанувальників декоративних виробів в цій ніжній біло-блакитній гамі з витонченими орнаментами, квітами і силуетами тварин. І керамічна плитка розмальована за допомогою подібної техніки відмінно доповнить загальний стиль інтер’єру.

Отже, як ми бачимо, абсолютно звичайна плитка може стати самостійним чудовою прикрасою будь-якого приміщення, якщо вона розфарбована в стилі майоліка.

P.S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: «Чиста робота»: Всі відтінки майоліки