Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону

Як зробити стелю з гіпсокартону

З’являються все нові і нові будівельні матеріали, а стелі з гіпсокартону продовжують займати лідируючі позиції серед «сухих» способів внутрішнього облицювання приміщень.

Явними перевагами даного методу є:

 • досить низька вартість облицювальних матеріалів;
 • досить легкий монтаж (не беремо до уваги багаторівневі стелі химерних форм);
 • експлуатаційні властивості (поверхня легко вирівнюється, має гарну звуко- і теплоізоляцією);
 • довговічність;
 • є великі можливості для дизайну.

Підвісна стеля з гіпсокартону з підсвічуванням

Підвісна стеля з гіпсокартону з підсвічуванням

Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону починається зі складання й установки підвісного каркаса, кріплення на нього гіпсокартонних панелей, і заключної (фінішної) обробки стелі.

Основними матеріалами для виготовлення підвісної стелі є: металевий профіль і гіпсокартон, що має різну товщину і ступінь вологостійкості, ще застосовують саморізи і будівельні дюбелі. А для того, щоб стеля не провисав, використовують підвіси.

Якщо ви шукаєте гіпсокартон по доступній ціні тоді заходьте на сторінку: гипсокартон стоимостью 72 руб/м2 де знайдете все, що вам потрібно за якісну продукцію!

Технологія монтажу підвісної стелі з гіпсокартону складається з декількох етапів:

 • Розмічають рівень стелі, для чого на стіні відзначають лінією місця кріплення направляючого профілю.
 • Встановлюють направляючий профіль по лінії розмітки. Установка проводиться дюбелями і саморізами, крок кріплення 30-40 см.
 • Монтують стійку профілі, використовуючи саморізи з кроком кріплення в 50-60 см.
 • Кріплять підвіси. Наявність підвісів, закріплених до стелі, перешкоджає провисання полотна гіпсокартонної стелі. Провисання стелі, мало того, що зовні виглядає негарно, може сприяти виникненню в ньому тріщин, і стати причиною обвалення всієї конструкції.
 • Монтують поперечні профілі. Монтаж роблять з кроком 55-65 см. Поперечні та направляючі профілі з’єднуються між собою спеціальними кріпленнями – «крабами».
 • Кріплять гіпсокартонні плити до каркасу. Попередньо плити виміряють і розрізають на необхідну довжину. Потім здійснюють монтаж цих плит до профілів. Кріплення виробляють саморізами, причому їх потрібно акуратно заглибити в товщу гіпсокартону десь на 1,5 мм.
 • Закладають стикувальні шви. Цю операцію здійснюють, використовуючи шпаклівку і армуючої сітки.

  Important!

  Найкраще підходить для цієї мети тонка стеклотканевая сітка, сильно змахує на медичний бинт.

 • І, нарешті, проводять фінішну обробку стелі. Від виду остаточної обробки залежить метод її нанесення. Якщо ви вирішили пофарбувати стелю з гіпсокартону, то, як правило, слід попередньо нанести ґрунтовку. Якщо ж будемо обклеювати гіпсокартон шпалерами, то подальша технологія нанесення остаточного покриття визначається кольором, щільністю і текстурою шпалер. У ряді випадків шпалери наклеюють безпосередньо на гіпоскартон, а іноді потрібно покрити поверхню шаром грунтовки або профарбувати гіпсокартонні плити.

Монтаж стелі з гіпсокартону може бути виконаний самостійно, це заздрості від вашого вміння і ступеня складності, виконуваної конструкції. Якщо будівельних навичок недостатньо, залучаємо фахівців. Але і при самостійному монтажі підвісної стелі з гіпсокартонних плит все одно буде потрібно помічник.

P.S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: Підвісні стелі з гіпсокартону