Наскільки істотні недоліки будинків з клеєного бруса?

Безсумнівно, клеєний брус один з найбільш престижних будівельних матеріалів для зведення заміських будинків, бань та інших будівель.

Недоліки будинків з клеєного бруса

Заміський будинок з клеєного бруса

Багато його особливості, наприклад: відсутність усадки, ідеальна геометрія і несприйнятливість до різних грибків, шкідників і т. д. роблять цей будматеріал практично незамінним.

Якщо ж говорити про простоті будівництва будинків з клеєного бруса, тут у нього взагалі немає конкурентів. Однак, як і у будь-якого іншого матеріалу, і у нього, все ж є деякі (хай і незначні недоліки. Давайте перерахуємо основні мінуси і оцінимо їх важливість.

Недоліки будинків з клеєного бруса

Висока вартість клеєного бруса – це найбільший недолік даного матеріалу. Тому будувати свої лазні, будинку і т. д. з цього будматеріалу можуть дозволити собі лише досить забезпечені громадяни. Не дарма застосування профільованого клеєного бруса, при будівництві заміського будинку вважається ознакою розкоші і високого рівня доходу власника такого котеджу.

Будинок з клеєного бруса своїми руками

Будинок з клеєного бруса побудований своїми руками

Втім, з високою ціною не все так просто. Справа в тому, що особливі властивості цього матеріалу дозволяють економити досить великі суми, так як для досягнення необхідних теплоізолюючих характеристик потрібно значно менше матеріалу, ніж, наприклад, цегли. Плюс до всього, стіни з клеєного бруса практично не вимагають додаткової обробки, що також сприяє пристойної економії.

Складність пошуку надійного виробника

Клеєний брус отримує всі свої легендарні властивості лише в тому випадку, якщо при його виробництві, були дотримані всі вимоги цієї досить складної технології. Проте багато виробників намагаються заощадити буквально на всьому, а в результаті покупець отримує матеріал, який порівняно скоро втратить свою геометрію, дасть пристойну усадку і все з-за того, що сушка деревини відбувалася з порушеннями технологічного процесу.

Також деякі виробники використовують не надто якісний клей, в результаті чого їх продукт стає екологічно небезпечним. Тому перед покупкою клеєного бруса, де б то не було, необхідно переконатися, що зацікавила вас компанія, відноситься до своєї роботи з усією відповідальністю.

Розглянувши, більш ніж нечисленні мінуси будинків з клеєного бруса, можна з упевненістю заявити про їх, як кажуть юристи – «нікчемності».

Єдиним серйозним недоліком цього будматеріалу залишається висока вартість, але вона продиктована подорожчанням сировини (при виготовленні клеєного бруса застосовуються цінні деревні породи) і складністю виробництва, для якого потрібен саме високоякісне і дороге обладнання.

P. S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: Будинок з клеєного бруса. Особистий досвід (ForumHouseTV)