Як побудувати теплицю своїми руками

Як побудувати теплицю своїми руками

Як побудувати теплицю своїми руками

Хороша добротна теплиця – мрія будь-якого запеклого дачника. Незважаючи на те, що сьогодні цілком реально придбати вже готову до експлуатації конструкцію, багато воліють побудувати теплицю своїми руками. Так дешевше, надійніше і звичайно ж якісніше. Адже ви вибираєте всі необхідні для будівництва матеріали самі.

Як правильно побудувати теплицю своїми руками

Теплиця складається з трьох основних елементів. Перший – це фундамент. Зведення фундаменту найбільш трудомістка частина всієї роботи, але саме від фундаменту залежить стійкість і надійність конструкції.

Як правильно побудувати теплицю

Як правильно побудувати теплицю

Для початку необхідно вибрати місце на ділянці. Бажано, щоб теплиця добре освітлювало сонячним світлом, але при цьому не повинна стояти на протязі. На теплицю не повинна падати тінь від дерев, будівель або чагарників.

Після того як місце вибрано, викопують траншеї по периметру встановлюється теплиці глибиною 0,4-0,5 м. Дно траншеї засипають шаром піску (приблизно 5-8 див.) в якості подушки, трамбують і засипають гравієм товщиною шару 10 див., укладають армуючу сітку або прути арматури і заливають бетоном.

Далі встановлюють каркас. Зазвичай каркас виготовляють з дерева або металу. Звичайно ж краще використовувати оцинковані сталеві труби або оцинкований профіль. Вони не гниють, як дерево і довго не іржавіють.

Теплиця з полікарбонату

Теплиця з полікарбонату

Виходячи з сформованих традицій, теплиці в основному, за своєю формою бувають у вигляді будиночка і арки. Форма конструкції залежить в першу чергу від використовуваного светопроникающего матеріалу. Основними з них є: поліетиленова плівка, армована поліетиленова плівка, стільниковий полікарбонат, скло.

Найбільшою популярністю серед дачників, користується теплиця з полікарбонату. Сучасний стільниковий полікарбонат значно дешевше скла і довговічніше поліетиленової плівки. При цьому, якщо скло зазвичай використовую при створенні теплиці у формі будиночка, стільниковий полікарбонат використовують виключно при виготовленні теплиці арочної. Вся справа в тому, що для того, щоб стільниковий полікарбонат зберігав свою прозорість необхідно щоб краї аркуша загерметизовані і канали не могла потрапити пил.

При виготовленні конструкції у формі будиночка, всі краї полікарбонатних панелей доведеться обробляти спеціальним герметиком. Ви більше витратите час на затирання країв і грошей на герметик, ніж отримаєте який-небудь виграш від такої економії матеріалу. Листи стільникового полікарбонату прикріплюють до каркаса за допомогою саморезов.

При вирощуванні рослин слід подбати про опалення теплиці та вентиляції. Зазвичай вона опалюється електричними обігрівачами або пічками-буржуйками.

Вентиляційні вікна бажано розташувати на стелі, так як в такому випадку буде забезпечена максимальна провітрюваність приміщення, і при цьому будуть виключені протяги.

P. S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: Теплиці, парники Віко-Пласт