Вибираємо камін для свого будинку. Основні критерії вибору

Камін в інтер'єрі заміського будинку

Камін в інтер’єрі

Наявність вогнища в будинку – це практично стовідсоткова гарантія незвичайною атмосфери затишку та комфорту. Крім того, добре підібраний камін стане прикрасою інтер’єру вітальні кімнати, оформленої в будь-якому стилі, будь це хай-тек або модерн.

Камін в інтер’єрі заміського будинку

Однак для того щоб покупка каміна не стала причиною розчарування, до вибору цього елементу інтер’єру необхідно підходити з максимальною увагою. Давайте розберемося, за якими основними критеріями варто підбирати камін для свого будинку.

Пристінний камін в класичному стилі

Пристінний камін

1) Орієнтація по відношенню до стіни. Відразу необхідно зазначити, що, якщо ви збираєтеся встановлювати камін у вже побудованому заміському будинку, вбудований варіант вам не підійде, так як він є частиною самої конструкції будівлі. Тому для вас залишаються два вельми цікавих варіанту.

  • Пристінний камін – Це конструкція, що встановлюється впритул до стіни, але не є її невід’ємною частиною. Необхідно розуміти, що подібна споруда займе досить великий простір, так що його установка в занадто маленьких кімнатах неможлива. Крім того, до пристінним камінів відносяться і так звані кутові конструкції, що дозволяють заощадити досить велику кількість корисного простору приміщення.
  • Острівний камін – Найчастіше встановлюється в центрі кімнати, а весь інший інтер’єр вибудовується навколо нього.

Біокамін у приватному заміському будинку

Біокамін

2) Димохід. Якщо ви мешканець міської квартири або не можете дозволити собі серйозно міняти конструкцію свого будинку, то вам необхідно задуматися про покупку каміна, що не потребує димоходу. До таких конструкцій відносяться наступні види камінів:

Notice

  • Біокаміни, працюють на спеціальному паливі, при згорянні якого не утворюється дим.
  • Електрокаміни. Як зрозуміло з назви, такі обігрівачі взагалі не мають нічого спільного з вогнем, дровами і, відповідно, димом.
  • Газові каміни. Як правило вони працюють на звичайному газі, на тому ж, що і стандартна кухонна плита або колонка.

Сучасний газовий камін

Газовий камін

3) Зовнішній вигляд. Дуже важливо знайти модель, яка буде органічно вписуватися у вже наявний у вас інтер’єр. Тому, перед тим як зробити покупку, швидше за все, вам доведеться переглянути не один каталог. Купувати ж камін, дисонуючий із загальним стилем приміщення, де він буде встановлений, не можна ні в якому разі, так як дана конструкція є невід’ємним елементом інтер’єру.

Якщо у вас все ж залишилися питання при виборі відповідного до ваших апартаментів каміна, краще звернутися до професійного дизайнера.

P.S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: Які види камінів, вам найбільше підходять?