Полиці з гіпсокартону в інтер’єрі сучасної квартири

Гіпсокартонний лист (ГКЛ) є просто незамінним матеріалом при створенні ексклюзивного і красивого інтер’єру сучасної квартири. Зокрема, з нього нескладно виготовити найрізноманітніші за формою і функціональним призначенням красиві гіпсокартонні полиці. Вони здатні витримати досить велику вагу, тому на них сміливо можна поставити плазмовий телевізор або музичну установку.

Полиці з гіпсокартону в інтер'єрі

Полиці з гіпсокартону

Полиці з гіпсокартону

Полиці з гіпсокартону, фото яких розміщені на сторінці, органічно вписуються в інтер’єр сучасної квартири і крім декоративної складової, несуть додаткову функціональну навантаження.

Каркас, так і всю конструкцію полиць з гіпсокартону можна зробити посиленими, здатними витримати значні навантаження. Для цього, відстань між профілями зменшують.

Так само, для посилення конструкції можна використовувати два – три шари гіпсокартону і застосувати елементи з дерева, МДФ, металу або загартованого скла. Звичайно, в цьому випадку, витрата металопрофілю і листів гіпсокартону збільшується, але це себе виправдає.

Notice

Все ж зауважу, що гіпсокартонні полки під велике навантаження використовують не так часто, зазвичай вони служать декоративними елементами дизайну інтер’єру.

Якщо в них вбудувати галогенну або світлодіодне підсвічування, то отримаємо досить оригінальну конструкцію. На такій конструкції красиво виглядають фотографії, які-небудь фігурки, вазочки і всіляка подарункова «дребедень», яку можна запросто переставляти і міняти.

Гіпсокартонні полиці можна виконати вбудованими в стіну, або відкритими, у вигляді стелажа. Гіпсокартонний лист (ГКЛ) дозволяє виготовляти їх різної конфігурації і будь-якого розміру. В основному, для каркаса застосовуються стандартні металеві профілі фірми «Кнауф.

Всередині гіпсокартонного короби можна сховати кабель, попередньо помістивши його в захисну гофру. Зібраний каркас обшивають гіпсокартоном, для чого використовують саморізи по металу.

При виготовленні багатошарової конструкції, перші аркуші кріплять до профілю саморізами через великі проміжки, просто щоб їх зафіксувати. І лише останній лист гіпсокартону, закріплюють до металевого профілю крізь всі шари, так часто, як потрібно. При цьому довжину саморізів вибирають з урахуванням товщини шару (кількості ГКЛ).

Саморізи обов’язково повинні бути довший всієї товщини шару листів на один сантиметр, щоб їх добре і надійно закрутити в профіль.

Найбільш складною і відповідальною роботою після складання каркаса вважається шпаклівка і фарбування гіпсокартону. Попередньо слід наклеїти на всі кути металеві перфоровані або пластикові куточки. Металевий кутник застосовується для прямій рівній конструкції, а для круглих, овальних або вигнутих виробів використовують пластмасові арочні куточки, їх легко гнути, і вони добре повторюють будь-які конструктивні нелінійності полиці з ГКЛ.

Місця стику листів гіпсокартону, всі кути і шви проклеюють стеклотканевой армованою сіткою або будівельної стрічкою (по простому – серпянкой). Така операція дозволить запобігти в подальшому утворенню тріщин на стиках, тим самим зберігається краса вироби та збільшується термін служби.

Якщо полиці з гіпсокартону необхідно пофарбувати, то для закладення швів краще придбати досить дорогу суміш на основі альфа-гіпсу «Уніфлот» (Uniflot) від фірми «Кнауф». Коли ж передбачається обробка плиткою або шпалерами, можна використовувати менш міцні, але більш бюджетні аналоги.

Після повного висихання кутів, приступають до шпаклівці плоских поверхонь. Для отримання ідеально рівної поверхні, шпаклівку виконують за 2 – 3 рази. Після її остаточного висихання поверхню шліфують дрібним наждачним папером, витирають вологою ганчіркою утворилася пил і грунтують.

Наші гіпсокартонні полки готові до подальшої обробки. А вже подальшу обробку виберемо в залежності від функціонального призначення полиці.

P. S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: полиці з гіпсокартону в ГРЕЦІЇ