Чим відрізняється професійний дрель від побутової

drel04

Чим відрізняється професійний дрель від побутової
Прийнято всі дрилі розділяти на побутові та професійні. Останні призначені для постійного використання. Вони мають більш високу ціну, ергономічний дизайн і не настільки широку сферу застосування, як побутові пристрої. Але ж людині, якій потрібно лише пару разів на рік просвердлити кілька отворів, інструмент для «профі» і не потрібен зовсім. З такими завданнями цілком упораються та аматорські моделі.

Побутовий інструмент випускають всі відомі виробники. Від професійного він відрізняється тим, що більш універсальний. Показники його ціни і якості гармонійно поєднуються, а функціональність – вище всяких похвал. Ось тільки працювати такий дрилем можна тільки 4:00 протягом доби, періодично даючи їй відпочити. Найкраще буде перериватися на відпочинок через п’ятнадцять або двадцять хвилин роботи. При цьому час роботи і перерв повинно бути однаковим.

Доречі якщо ви шукаєте де придбати дрель за доступною ціною тоді вам слід звренути вашу увгау на сайт: купить дрель в в магазине “Лопата” де знайдете широкий асортимент різних брендів!

Настільки малий час безперервної роботи пристрою цілком зрозуміло. Справа в тому, що в побутових моделях і двигун стоїть малопотужний, і матеріали застосовуються не найміцніші. На відміну від професійного інструменту, такі дрилі менше захищені від води і пилу при роботі. Втім, у них і позитивних якостей можна нарахувати чимало.

Перерахуємо їх:

  1. Дриль для домашніх потреб зазвичай буває універсальною. Вона може служити в якості ударного інструменту, і з її допомогою можна не тільки висвердлити отвори, але і закрутити шурупи, і пробити міцну перегородку. Як правило всі вони оснащуються реверсом. А ось «круті» професійні моделі мають куди більш обмеженим набором функцій.
  2. Побутові пристрої зібрані з полегшених елементів, тому важать небагато. Патрон для швидкого затиску інструменту вельми зручний, на корпусі присутні м’які накладки. Ергономічний зовнішній вигляд додає зручності у використанні.
  3. Як правило, в даних приладах є хороша захист і обмежені силові характеристики, тому навіть недосвідчений домашній майстер не отримає травму при роботі.
  4. У кейсі з дрилем знаходиться великий набір комплектуючих. Є й запасні біти, і свердла, і патрон.
  5. Гарантія побутової дрилі звичайно вище, ніж професійною – два роки проти одного.

Вирішуючи, як вибрати електричну дриль, знайте, що все залежатиме від того на скільки часто ви збираєтеся використовувати пристрій. При не дуже великих навантаженнях домашнім умільцям цілком достатньо побутового приладу, а для щоденної роботи природно потрібен професійний варіант. У паспорті пристрою зазвичай зазначено, до якого класу воно відноситься. І ще: якщо виробником заявлено, що дриль може працювати без виключення не менш години, то це – явно інструмент для «профі». Професійні пристрої призначені для тривалої роботи, протягом усього робочого дня, а це 7 – 8:00.

Побутова дриль

Які бувають види спеціалізованих дрилів
Незважаючи на універсальність даного інструменту, різні модифікації дрилів можуть конструкційно відрізнятися один від одного. Це зроблено для більшої зручності при виконанні робіт певного типу. Вибираючи дриль, треба добре подумати, для яких саме цілей вона може знадобитися. Далі перерахуємо типи дрилів за їх призначенням.

Цей прилад можна порадити для роботи з досить міцними матеріалами. Їм можна і бетонну стіну пробити, і металеву поверхню просвердлити. Така можливість створюється завдяки тому, що вісь приладу не тільки обертається, але і здійснює поштовхи вперед і назад. Це і є ударна функція, яка при необхідності відключається і тоді можна виробляти звичайне свердління. Хоча можливість відключення є не у всіх моделей.

Ні елементів пневматичного типу, ні підшипника, званого «п’яним» – всіх цих особливостей перфоратора – ударний дриль не має. Принцип її роботи зовсім іншою. У неї всередині є кілька зубчастих муфт, в з’єднаному вигляді утворюють тріскачку. При зусиллі муфти зісковзують один з одного і роз’єднуються, вивільняючи вісь обертання, яка починає рухатися вперед. Намагатися пробити таким дрилем щось важче цегли або бетону не варто – не витримає вона.

Так що пристосоване подібний пристрій лише для нечастих робіт з пробивання отворів в бетоні. Це аж ніяк не перфоратор, і при постійних подібних навантаженнях дриль довго не прослужить. Крім того, ударна функція тягне за собою збільшення маси і люфтів шпинделя, зменшення точності звичайного свердління. Так що універсальність – це не завжди плюс, як можна помітити.

Дрель шуруповерт
Це пристрій здатний не тільки свердлити отвори, але і закручувати і викручувати гвинти, шурупи і саморізи. Якщо вам потрібно зібрати меблі, така дриль відмінно підійде. І картину на стіну ви з її допомогою легко повісите. Але якщо має бути задача серйозніша – наприклад, пророблення отворів у дуже міцному матеріалі – то потужності такого інструменту може не вистачити. Дрилі-Шуруповерти мають наступні можливості:

Регулювання швидкості;
режим імпульсного типу;
зміна сили закручування;
реверс.

Дриль кутового типу
Всі знають, як важко буває просвердлити отвір у важкодоступних, вузьких місцях. Для таких випадків призначена кутова дриль. У неї є кутовий редуктор, в результаті чого обертовий вал розташовується перпендикулярно корпусу. У таких пристроях ударну функцію вбудувати неможливо, та й потужність їх не дуже велика. Тому іноді переважніше замість такого дриля придбати спеціальну насадку кутового типу. Вона при необхідності надаватися на звичайну пряму дриль. Тому, замислюючись, про те як вибирати дрилі для свердління кутових отворів, не завжди треба шукати складні і дорогі варіанти.