Що краще паркет або ламінат?

800757987_w0_h0_yatoba_brash

Для початку потрібно розібратися, що собою представляють, ці покриття для підлоги.

Паркетна дошка – це підлогове покриття з деревини. Може бути двох або тришарової. Тришарова дошка складається з верхнього шару – деревина цінних порід (дуб, ясен, венге, горіх, бук та інші), середній шар – поперечні верхнього шару соснові плашки з термо швами. Нижній шар – шпон з хвойних порід деревини або берези, паралельний верхньому шару. Двошарова дошка складається з цінної породи деревини і основи (фанера або сосна).

Ламінат – це підлогове покриття з переробленої деревини. Складається з чотирьох шарів:

  • Захисний шар (Overlay) – крафтового папір, просочена штучною смолою (меламін).
  • Декоративний шар – папір просочена меламіном з малюнком того чи іншого матеріалу (різні породи деревини, камінь, граніт, плитка)
  • Несучий шар – HDF плита щільністю 800-1040 кг на м. Куб. (Для прикладу щільність дуба -650). Виготовляється з подрібненої сосни з додаванням меламіну, парафіну та інших, що не містять шкідливих речовин закріплювачів.
  • Нижній шар – ще один шар паперу просоченої меламіном. Не дає ламелей деформуватися, захищає від вологи, випарів, грибка.

Виходячи з вище викладеного, стає зрозуміло, що ламінат за рахунок своєї щільності і більш сучасних технологій виробництва витримує більш високі навантаження на знос, удари, падіння і вологу.

Якщо порівнювати ламінат і паркет на здатність витримувати удари і навантаження, то в даному порівнянні паркетна дошка поступається ламінату, за яким сміливо можна ходити на підборах, пересувати не сильно важкі меблі, з паркетом такий номер не пройде – все відразу стане видно і Ваш пол втратить свій неповторний зовнішній вигляд.

Якщо говорити про коливання температури і вологості – тут теж верх здобуде ламінат. Особливо це може проявитися в опалювальний сезон, коли в кімнаті дуже сухо і дошка розсихається, між дошками можуть бути невеликі щілини. Якщо в приміщенні волого, паркет може розбухнути. Ламінат спокійно витримує перепади температури і вологи.

Що стосується зовнішнього вигляду, паркет в цій суперечці бере верх, так як благородство і красу справжнього паркету ламінат повторити не може. Полягає це в тому, що в натуральній деревині ніколи не попадеться дві планки з однаковим малюнком. Але в останні роки, виробники ламінату зробили величезний крок у цьому напрямку. У деяких виробників є колекції, в яких, малюнок не повторюється до 30 квадратів.

До одного з достоїнств ламінату слід зарахувати простоту і легкість, з якою можна доглядати за виробом (добре вичавлений ганчірка для підлоги, чищення пилососом).

   За паркетом слід доглядати дуже ніжно, обов’язково потрібні спеціальні засоби по догляду за деревом. Чистити пилососом акуратно, щоб не подряпати верхній шар. Обов’язково слід віджати ганчірку для підлоги так, щоб вона була ледь мокрою.