Поради з вибору тротуарної плитки

top-collection1

Наближаючись до етапу благоустрою прибудинкової території, ми все більше і більше задаємося питанням, як організувати простір навколо свого будинку, який матеріал для мощення використовувати? Найчастіше як матеріал вибирають бетонну тротуарну плитку. Чим ми повинні керуватися при виборі плитки, щоб бути впевненими в тому, що поверхня матиме не тільки гарний естетичний вигляд, але і буде функціональною. Ось деякі основні питання, які варто врахувати, перш ніж вибрати якусь конкретну плитку.

До речі широкий асортимент якісної тротуарної плитки ви завжди зможете знайти на сайті: http://orion-trans.com.ua/trotuarnaya-plitka-avenyu/parket/ по самих доступних цінах з швидкою доставкою від Оріон Транс!

На проїзд або навколо будинку?
Підбір тротуарної плитки. Вибираємо розмір і товщину тротуарної пліткіПеред покупкою тротуарної плитки необхідно зрозуміти, наскільки великою буде площа, яку ми хочемо замостити, і яким навантаженням вона буде піддаватися. Від цього залежить не тільки розмір плитки, але і її товщина. Дуже дрібну плитку не вкладається на великих площах, а великі плити не використовуються для влаштування вузьких і звивистих доріжок. Даний принцип дозволяє мінімізувати підрізування матеріалу. Що ж стосується товщини, то тут все залежить від передбачуваних навантажень.

На алеях, прибудинкових та садових доріжках, або там де мощення буде піддаватися тільки пішохідним навантаженням, використовуються матеріали з найменшою товщиною, наприклад терасові плити товщиною 3-4 см або тротуарна плитка товщиною 4-6 см. На поверхнях, за якими будуть їздити особисті автомобілі , такі як в’їзд у двір або проїзд до гаража, необхідно використовувати матеріал з мінімальною товщиною 6 см. Там, де буде організовано рух вантажної техніки, наприклад під’їзні дороги, краще використовувати плитку товщиною 8 см.

Але, що важливо, якість поверхні, вимощеній тротуарною плиткою, залежить не тільки від товщини плитки, але і перш за все від конструкції підстави, на яке вона укладена. Добре виконане підставу витримає великі навантаження на поверхню, навіть при використанні плитки з товщиною трохи менше необхідної. І, навпаки, в разі погано підготовленого підстави, навіть дуже товста плитка не забезпечить нам довголітню експлуатацію поверхні мощення.

Колір кольором ворожнечу
Підбір тротуарної плитки. Як підібрати колір пліткіЦвет тротуарної плитки підбирається таким чином, щоб вона гармонійно поєднувалася з фасадом будинку, кольором воріт, даху та інших домінуючих елементів. Перш ніж ми зберемося йти до продавця тротуарної плитки, варто переглянути інтернет сторінки фірм, що пропонують матеріали для мощення, для того щоб побачити приклади реалізацій з використанням пропонованих матеріалів. Наприклад, на нашій сторінці в розділі «Наші об’єкти» можна ознайомитися з виконаними нами об’єктами.

Одна з ознак продукту, що виробляється з натуральної сировини – його неповторність. Звичайно, кожен виробник має в своїй пропозиції встановлену палітру кольорів, але потрібно пам’ятати про те, що навіть в межах одного кольору можуть бути незначні відмінності відтінків.

«Плитка виробляється з натуральної сировини, і відміну відтінків також є річчю натуральної. Часом досить використовувати пісок іншого відтінку, щоб колір плитки з різних виробничих партій, незначно відрізнявся відтінками один від одного. Тому так важливо правильно прорахувати необхідну кількість матеріалу, щоб уникнути докупкі матеріалу з іншої виробничої партії »- стверджує Славомір Ніцевич, технічний директор фірми Libet S.A. (Польща).

Плитка через роки
Довговічність тротуарної пліткіКроме естетичних достоїнств важливі також технічні параметри плитки, які впливають на те, чи буде поверхню виконувати свою функцію. «У випадках, коли вибираються вироби відомих великих виробників, клієнти можуть бути впевнені, що ці вироби мають відповідне європейським нормам високу якість – що підтверджується сертифікатами і результатами випробувань» – каже Славомир Ніцевич. Відповідність цим стандартам, з одного боку гарантує, що вироби мають параметри дозволяють переносити необхідні навантаження, наприклад рух автотранспортних засобів. З іншого боку гарантується довговічність і морозостійкість плитки.