Як правильно вибрати відрізний круг

Всі, кому доводилося працювати з болгаркою, замислювалися про те, який відрізний диск краще вибрати. Справа в тому, що всі кола ведуть себе по-різному, і це залежить як від виробника, так і від призначення самого диска. Потрібно чітко розуміти, що фірмові вироби дуже сильно відрізняються від кустарних, і порівнювати відрізні круги Klingspor і який-небудь китайський «noname» просто не має сенсу.

Якісні абразивні круги допоможуть вам розрізати чавун, сталь, різноманітні сплави, кераміку, мармур, граніт і інші будівельні матеріали. Але як правильно вибрати відрізний круг, щоб з ним було безпечно і зручно працювати? Насамперед, необхідно його візуально оглянути – на виробі не повинно бути ніяких відколів, тріщин або деформацій. Часто на своєму товарі виробники вказують максимальну кількість обертів диска – стежте, щоб ваша болгарка просто не розірвала його в процесі експлуатації.

Врахуйте, що чим менше коло, тим простіше з ним працювати. Для домашнього господарства зазвичай використовують відрізні круги товщиною від 1 до 5 і діаметром від 100 до 450 мм. Стандартне посадочне місце в класичній болгарці 230 мм, але в продажу зустрічаються диски з отвором у 10 мм для дрилі та інших інструментів.

Коло виготовляють з безлічі частинок високої твердості, що склеюються за допомогою синтетичної маси. Зазвичай для цих цілей застосовують каучукову або пластмасову суміш, яка просто вигорає при використанні. Чим крупніше абразивні частинки, тим швидше ріжеться метал. Такі диски без проблем розріжуть металеву трубу, профіль, арматуру або куточок. Єдине, що необхідно враховувати – для активної різання бажано вибирати диск тонший, щоб було зручніше і швидше працювати.

Ось, коротко, основні тези вибору абразивних відрізних дисків. Хочеться нагадати, що при роботі з болгаркою необхідно чітко дотримуватися всіх правил безпеки: обов’язково надягати маску, рукавички і щільний одяг. Уважно стежте за тим, щоб диск був добре закріплений – найменше коливання на високій швидкості розірве його на частини.